ایان راش — اسطوره باشگاه لیورپول

ایان راش یک اسطوره واقعی لیورپول بود و تا به امروز با انجام 660 بازی برای قرمزها و بررسی 346 گل، بهترین گلزن لیورپول باقی مانده است. یک کلمه برای توصیف ایان راش عالی خواهد بود.

ولز راش که در سال 1961 به میدان آمد و در سال 1979 فوتبال خود را با چستر سیتی آغاز کرد و در تیم اصلی تثبیت شد و به یک گلزن ثابت تبدیل شد. او 34 بازی برای چستر انجام داد و 16 گل را مرور کرد. وظایف او مورد توجه چندین باشگاه از جمله لیورپول قرار گرفت. باب پیزلی، مربی در آن زمان، مبلغی رکورد 300000 پوند برای آوردن راش به لیورپول در پایان فصل 1980 پرداخت کرد.

اولین فصل راش در لیورپول تنها شاهد حضور او در چند بازی در تیم اصلی بود و او عمدتاً برای تدارکات بازی می کرد، گزارش شده است که او ناراضی بود و حتی خواستار انتقال از لیورپول شد، باب پیزلی از او خواست که بماند و برای یک بازی بجنگد. مقام اول تیمی

در طول راش 1981-1982 خود را در تیم اصلی تثبیت کرد و در چهل و نه بازی 30 گل به ثمر رساند و به لیورپول کمک کرد تا قهرمان قهرمانی و جام لیگ کوچک را به دست آورد، زمانی که او مقابل تاتنهام گلزنی کرد. ایان راش اکنون مورد علاقه هواداران لیورپول بود و هر تیمی که مقابلش بازی می کرد، انتظارش را می کشید.

راش چندین گل در برابر حریفان محلی اورتون به ثمر رسانده است، به ویژه مروری بر  لیورپول فوتبال مالی کسب درآمد چهار گل که لیورپول در دسامبر 1982 با نتیجه 5-0 اورتون را شکست داد که یک رکورد برای دربی مرسی ساید است.

فصل 1983-1984 احتمالاً بهترین فصل راش برای لیورپول بود، او 47 گل به ثمر رساند و به لیورپول کمک کرد تا عنوان لیگ کوچک، جام اروپای غربی و جام لیگ کوچک را به دست آورد، همچنین اولین بازیکن بریتانیایی بود که جایزه کفش طلای اروپا را دریافت کرد. جایزه بهترین بازیکن سال

هواداران لیورپول در سال 1987 زمانی که راش با تیم ایتالیایی زبان یوونتوس قرارداد امضا کرد، پس از بازبینی بیش از 40 گل در یک فصل شکست خوردند. شروع او کوتاه مدت بود و فصل بعد پس از ناکامی در ماندن در یوونتوس به لیورپول بازگشت و به گفته معروف “مثل زندگی در یک کشور خارجی بود”

پس از بازگشت به لیورپول، راش با رقابتی قوی برای جایگاه خود با بازیکنانی مانند پیتر بردزلی و جان آلدریج روبرو شد، اما او به گلزنی منظم ادامه داد و فصل 1989-1990، راش پنجمین عنوان قهرمانی خود در لیگ کوچک را با لیورپول به دست آورد و 16 بار این بازی را بررسی کرد. در 36 بازی

دیگر نکات برجسته در دوران درخشان راش شامل یک سوم مدال برنده جام حذفی در سال 1992 بود، زمانی که او گل دوم لیورپول را در پیروزی 2-0 مقابل ساندرلند به ثمر رساند. راش در ماه‌های 1992-93، 1993-94 به عنوان برترین گلزن لیورپول به پایان رسید و پنجمین مدال برنده جام لیگ کوچک را در سال 1995 به دست آورد.

ایان راش سرانجام در سال 1996 با انتقال آزاد لیورپول را ترک کرد و همیشه یک اسطوره واقعی لیورپول باقی خواهد ماند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *